جمعه 19 خرداد 1391

مایکروسافت ویندوز فون ۸ را تا دو هفته دیگر معرفی می‌کند

ایتنا- این نسخه از ویندوز فون «آپولو» نام دارد و سازگاری بیشتری با برخی سخت‌افزارها خواهد داشت.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم شرکت مایکروسافت قصد دارد نسخه جدیدی از سیستم عامل ویندوزفون خود را تا دو هفته دیگر معرفی کند.

این نسخه که ویندوزفون ۸ نام گرفته، قرار است توسط مایکروسافت و طی یک رویداد رسانه‌ای در ۲۰ ژوئن سال جاری میلادی رونمایی شود.

مطابق گزارش وب سایت digitaltrends، مایکروسافت قصد دارد در فاصله بین کنفرانس جهانی توسعه دهندگان نرم‌افزاری اپل (WWDC) و کنفرانس توسعه دهندگان نرم‌افزاری گوگل (Google I/O) از نسخه جدید سیستم عامل ویندوزفون که ویژه فناوری‌های همراه است، رونمایی کند.

شرکت‌های اپل و گوگل در این کنفرانس‌ها به معرفی نسخه جدیدی از سیستم عامل‌های آی.او.اس و اندروید می‌پردازند.

غول نرم‌افزاری مایکروسافت هم قصد دارد در فاصله بین دو رویداد رسانه‌ای شرکت‌های رقیب، کنفرانسی با موضوع ویندوزفون برگزار کند.

برخی از اخباری که از منابع درونی شرکت مایکروسافت به بیرون درز کرده است حکایت از آن دارد که نسخه ۸ سیستم عامل ویندوزفون «آپولو» نام دارد.

ظاهراً این نسخه به طور کامل بازنویسی شده است و بسیاری از محدودیت‌هایی که نسخه‌های قبلی ویندوزفون در زمینه سازگاری با برخی سخت افزار‌ها با آن مواجه بودند، برطرف شده است.

بر اساس این گزارش‌ها، احتمالاً نسخه جدید ویندوز فون سازگاری بهتری با صفحه نمایش‌های بزرگ‌تر، پردازنده‌های دو هسته‌ای، حافظه‌های قابل ارتقا و فناوری ان اف سی خواهد داشت.
همچنین ممکن است نرم‌افزار اسکایپ نیز با این سیستم عامل یکپارچه شده باشد.

گفتنی است چند ماه پیش نیز نقشه راه مایکروسافت در زمینه عرضه نسخه‌های جدید سیستم عامل ویندوزفون افشا شد.
بر اساس این طرح مایکروسافت قصد دارد یک ابرگوشی یا سوپرفون بسازد که با نسخه آپولوی ویندوزفون کار می‌کند.

 
LiveZilla Live Help