سه شنبه 16 اسفند 1390

گوگل در بازار مرورگرها از مایکروسافت و موزیلا عقب ماند

هم اکنون مرورگرهای اینترنت اکسپلورر مایکروسافت و فایرفاکس موزیلا به ترتیب رتبه‌های اول و دوم و کروم گوگل رتبه سوم را دارا هستند.

شرکت نت اپلیکیشن که در حوزه رهگیری وب سایت‌ها و مرورگرهای اینترنتی تخصص دارد، اعلام کرده است مرورگر کروم گوگل در ماه ژانویه دوباره از عرصه رقابت با دیگر مرورگرها عقب مانده است.

بنا بر این گزارش، سهم مایکروسافت از بازار مرورگرها در این ماه برخلاف ماه فوریه روند رو به افزایشی داشته است.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران‌سیستم، به گفته computerworld این دومین بار است که مرورگر کروم گوگل در رتبه‌بندی شرکت نت‌اپلیکیشن جایگاه پایین‌تری به دست می‌آورد، این شرکت ادعا کرده است تا پیش از این در مورد سهم گوگل کروم از بازار مرورگرها اغراق شده است.

بر اساس تحلیل‌های جدید، سهم کروم با نیم درصد کاهش در پایان ماه فوریه ۱۸.۹ درصد بوده است.
مرورگر گوگل در ماه دسامبر و در اوج محبوبیت خود فقط ۱۹.۱ درصد از این بازار را در اختیار داشته است. هم اکنون مرورگرهای اینترنت اکسپلورر مایکروسافت و فایرفاکس موزیلا به ترتیب رتبه‌های اول و دوم و کروم گوگل رتبه سوم را دارا هستند.

ماه گذشته شرکت نت‌اپلیکیشن کاهش سهم کروم را با تصمیم ماه ژانویه گوگل مرتبط دانسته بود. گوگل در آن زمان پس از آنکه متوجه شد تیم بازاریابی مرورگر کروم گوگل قوانین گوگل در زمینه آگهی‌های پولی را زیر پا گذاشته است، تصمیم گرفت لینک دانلود مرورگر کروم را از روی صفحه اول نتایج جست‌وجوهای خود حذف کند.

 
LiveZilla Live Help